Bu sitenin kuruluş amacı aslında diğer tüm sitelerin ilk kuruluş amacı olarak da kabul edilebilecek bir gaye; duygu, düşünce veya bilgilerimi başkalarına aktarma isteğidir. Ki bu istek aslında iletişim kurma gayemiz aynı zamanda.

Ancak kabul etmeliyiz ki bu istek kimilerinde çok yoğun iken kimilerinde daha az yoğunlukta olabilir.

Tarihsel olarak baktığımızda internet  dediğimiz bu sanal ağ  ilk olarak haberleşme, iletişim kurma, birilerini birileriyle veya bir şeylerle buluşturma amacı üzerine kurulmadı mı?

Bilindiği gibi internet 1960’lı yıllarda askeri ve bilimsel araştırma ve geliştirme alanında, bilgisayarlar yardımıyla bilgi paylaşımında büyük potansiyel değer olduğunu gören bir grup insanın vizyoner düşüncesinin sonucu olarak doğmuştu.

İnternet’in  ilk kuruluş amacı bu olmasına rağmen daha sonra eğlendirme, öğretme, ticari kazanç, fikir veya kanaat etkileme gibi  daha birçok farklı alt amaçlara da hizmet etmeye başladı.

Ama temelde amaç aynı; “İletişim kurmak”.

Ben de bu site aracılığıyla sizlerle iletişim kurmak ve bir paylaşım içinde olmak istiyorum.

Bu sitede üzerinde yoğunlaştığım ve eğitimini aldığım halkla ilişkiler, iletişim, reklam gibi konularda bilgi birikim ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmayı hedefliyorum.

Güncel olana olabildiğince değinmeyi hedefliyorum.

Tabii ki siz değerli takipçilerimin de görüşlerini ve katkılarını her zaman bekliyorum.

Bu sitede birilerinin halkla ilişkilerle, iletişimle ilgili bir şeyler paylaşır olmasını hedefliyorum.

Sitemin birilerine faydası dokunması dileğiyle…

Ömer Faruk ÖZGÜR 14. 02. 2010